Трећа награда на конкурсу „Дигитални час 2016/2017“

Министарство трговине, туризма и телекомуникација је расписало Наградни конкурс за наставнике основних школа „Дигитални час“ у школској 2016/2017. години, чији је циљ подстицање употребе информационих технологија као наставних средстава, односно употреба информационих технологија које су применљиве у настави и уједно усклађене са задацима и циљевима часа.

На овом конкурсу наша наставница информатике Наташа Мајстровић освојила је трећу награду са радом „Мој анимирани школски дан“. У раду су описане активности eTwinning пројекта „My Pivot Stickfigure animated day„.

Ученици 5. разреда наше школе су у пару или у мањим групама радили на креирању анимације којом су описивали свој типичан школски дан. Самостално су смишљали радњу анимације, користили слике из своје школе које су доступне на школском сајту. Направљене анимације су поставили у TwinSpace – виртуелни простор на eTwinning платформи за сарадњу са вршњацима из других школа.

Ученици су затим прегледали и евалуирали радове својих вршњака из других школа, комуницирали са њима путем видео конференције и размењивали искуства у раду на пројекту.

Више о пројекту можете видети на следећој адреси.