Дружење за родитеље будућих првака

2.марта 2018. (петак) у 17 часова у просторијама школе реализовано је Дружење за родитеље будућих првака. Учесници дружења били су:директор Зоран Дробац, помоћник директора Жаклина Неговановић, психолог Вера Репарски-Ника,педагог Маријана Ристић, учитељи првог разреда за следећу школску годину Марица Петровић, Биљана Војчанин, Биљана Кесеровић, учитељица из продуженог боравка Драгана Радивојевић и  представник родитеља Валентина Гмизић. Родитељи су били у прилици да добију корисне и практичне информације али и савете како да пруже свом детету праву подршку и да га без стреса припреме за школу.

Неке од тема о којима смо разговарали са родитељима:

• Да ли ће моје дете успети да савлада све што се од њега очекује?
  • Да ли је моје дете довољно добро?
  • Како ће се уклопити међу вршњацима?
  • Колико се разликује од друге деце?
  • Да ли ће учитељица имати довољно разумевања?
  • Шта родитељи могу учинити да  им дете буде спремно за школу?
  • Које навике дете треба усвојити пре уписа у школу?
  • Шта подразумева спремност детета за школу?
  • На који начин је организиван рад у продуженом боравку?
  • Како ће се обављати тестирање на упису у школу?…

Захваљујемо се родитељу Валентини Гмизић која је пренела своја позитивна искуства у сарадњи са школом. Пошто је наша гошћа по вокацији логопед, све присутне родитеље упознала је и са благовременим отклањањем поремећаја говора кроз свакодневне примере из праксе.