Остваривање образовно-васпитног рада учењем на даљину

Поштовани ученици и родитељи, овим путем вас обавештавамо о активностима и начинима реализације наставе на даљину за време трајања ванредног стање.

Наставни садржај на трећем каналу Радио-телевизије Србије (РТС Канал 3) биће емитован за ученике основног образовања почев од 17. марта 2020. године. Свакодневно, почев од 8.00 часова, шест дана у недељи, биће емитовани посебно припремљени и адаптирани образовни садржаји, који су у складу са прописаним планом и програмом наставе и учења.

Часови ће бити емитовани према распореду по разредима, који ће дан пре емитовања бити доступан на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

За све ученике од 1. до 7. разреда емитоваће се садржаји у блоковима од по два часа дневно.

За ученике 8. разреда емитоваће се едукативни садржаји у блоковима од по три часа дневно, од којих ће два увек бити српски језик и математика, а трећи час је један од предмета који се полаже на завршном испиту.

Разредне старешине ће обавестити родитеље о начину рада и дистрибуције додатним материјала за наставу.

На почетној страни школског сајта постављен је банер са везом ка обавештењима која се односе на емитовање часова на РТС Канал 3.