The European Chain Reaction 2016

The European Chain Reaction 2016“ је европски eTwinning пројекат.

Партнери  из наше школе овог пројекта су наставница информатике Наташа Мајстровић и наставница техничког Драгана Бањац. Оне су на овом пројекту радиле са ученицима 5-1 одељења у прошлој школској години.

Страница пројекта: https://twinspace.etwinning.net/14485/home

Блог пројекта:www.ecr2016.blogspot.com

Креатори пројекта су наставници из Велике Британије и Белгије, а пројекат је имао укупно 35 партнера из 35 различитих земаља.

The European Chain Reaction 2016 је научно/уметнички пројекат за основне школе које желе да креирају, филм и поставе „Rube Goldberg / Robert Storm Petersen-like“ ланчану реакцију.

Овај пројекат је и такмичење! Школа која је отпремила  најзапањујућу, креативну ланчану реакцију је освојила трофеј.

На крају пројекта све ланчане реакције су се појавиле  у једној великој европској ланчаној реакцији!

ECR 2016 newsflash-SD from Qworzó on Vimeo.

Овај пројекат је добио националну и Европску ознаку квалитета.

nacionalna

evropska