The European Chain Reaction 2017

The European Chain Reaction 2017“ је европски eTwinning пројекат.

То је наставак прошлогодишњег пројекта „The European Chain Reaction 2016“ у коме је наша школа такође учествовала и освојила Националну и Европску оцену квалитета.

Страница пројекта: https://twinspace.etwinning.net/14485/home

Блог пројекта: www.ecr2017.blogspot.com

Креатори пројекта су наставници из Велике Британије и Белгије, а пројекат је имао укупно 29 партнера из 29 различитих земаља Европе.

The European Chain Reaction 2017 је научно/уметнички пројекат за основне школе које желе да креирају, филм и поставе „Rube Goldberg / Robert Storm Petersen-like“ ланчану реакцију.

Овај пројекат је и такмичење! Школа која је отпремила  најзапањујућу, креативну ланчану реакцију је освојила трофеј.

Активности пројекта:

1. Ученици креирају ланчану реакцију, снимају је, обрађују видео снимак, каче на Youtube канал школе и линк од видеа постављају на блог пројекта

2. Ученици прегледају видео записе других школа, коментаришу и оцењују их

3. Наставници скупљају бодове и уписују их у табелу и шаљу креаторима пројекта

4. Креатори пројекта објављују ранг листу и победника и од свих видео записа креирају заједнички видео са свим ланчаним реакцијама

Ове године су ученици 8. разреда креирали ланчану реакцију од књига и домина кроз просторије школе.

На часу информатике су ученици гледали и бодовали остале ланчане реакције других школа.

Како смо прошле године били на последњем месту, ове године су се ученици потрудили да поправе резултат. Од 23 школа које су послале на време видео записе, наша школа је била на 19. месту што представља напредак.

Бодови: